06.12.2023 14:45 1 OR/KPP w Wejherowie

Niezdecydowany poszukiwany ... na końcu i tak schwytany

fot. KPP w Pucku/zdjęcie poglądowe

Poszukiwany 33 – letni mężczyzna był poszukiwany i sam zgłosił się na policję. W międzyczasie rozmyślił się i opuścił miejsce, gdzie mieli zastać go funkcjonariusze.

Wczoraj (5 grudnia) w nocy na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, twierdząc, że jest poszukiwany. W zgłoszeniu podał adres, pod którym mieli zastać go policjanci. Mężczyzna najprawdopodobniej rozmyślił się, bo policjanci pod wskazanym przez niego adresem nie zastali go.

Policjanci zaczęli sprawdzać pobliski teren i zauważyli mężczyznę, który na ich widok przyspieszył i zaczął zakrywać swoją twarz. Okazało się, że był to właśnie poszukiwany 33-latek, który miał do odbycia dwie kary łączne 60 dni pozbawienia wolności w związku z dwoma niezapłaconymi grzywnami, które zostały zamienione na karę pozbawienia wolności. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli przy 33-latku opakowanie po gumach do żucia, a w nim marihuanę. Mężczyzna w trakcie interwencji zachowywał się wulgarnie i nie reagował na polecenia, w związku z tym został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenia — informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

Mężczyzna zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Za ich posiadanie, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...