04.12.2023 15:30 3 ab / KMP Gdańsk

Policyjny pościg rodem z amerykańskiego filmu w Gdańsku. Pijany 39-latek z powiatu kartuskiego porzucił auto i uciekał pieszo

KMP Gdańsk

Na ulicach Gdańska rozegrały się sceny rodem z filmu sensacyjnego. Pijany 39-letni kierowca przejechał na czerwonym świetle, po czym zaczął uciekać przed policjantami. Gdy dojechał do szlabanu na ul. Olsztyńskiej, zmuszony do opuszczenia auta, zaczął uciekać pieszo.

W piątek rano (01.12.2023 r.) policjanci z komisariatu w Nowym Porcie na ul. Czarny Dwór w Gdańsku zauważyli kierującego oplem astra, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mundurowi dali sygnał do zatrzymania kierującemu, który złamał przepisy.

Mężczyzna nie zastosował się do tych poleceń, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierowcą opla, dając mu polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Na ul. Olsztyńskiej w Gdańsku przed jednym ze szlabanów uciekający kierowca zatrzymał pojazd, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci okazali się jednak szybsi i błyskawicznie obezwładnili mężczyznę.

Po sprawdzeniu danych 39-latka z powiatu kartuskiego okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Gdańsku do odbycia rocznej kary pozbawienia wolności za przestępstwo przywłaszczenia. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że 39-latek w chwili prowadzenia pojazdu był nietrzeźwy i miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Następnie zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok – podkreśla oficer prasowy KMP Gdańsk.

Warto przypomnieć, że niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

KMP Gdańsk

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...