04.12.2023 14:00 2 OR/KWP w Gdańsku

Oszukiwali metodą na blika. Wpadli na gorącym uczynku

fot. KWP w Gdańsku

Nawet kilka tysięcy złotych przywłaszczyło dwóch mężczyzn działających metodą na blika. Sprawcy wpadli w ręce policjantów chwilę po wypłaceniu pieniędzy z bankomatu.

Jak informują gdańscy funkcjonariusze, sprawcy podszywając się pod znajomego pokrzywdzonego, poprosili o przesłanie kodu blik. Mężczyzna po wykonaniu operacji zorientował się, że doszło do oszustwa i powiadomił policję. W tym czasie oszuści poprosili o kolejne kilkaset złotych. Zgłaszający przekazał policjantom informację, w którym bankomacie zostały wypłacone pieniądze.

Oficer dyżurny skierował natychmiast na miejsce kryminalnych, którzy wylegitymowali przy bankomacie dwóch mężczyzn w wieku 27 i 26 lat. Podczas kontroli kryminalni ujawnili i zabezpieczyli przy nich kilka tysięcy złotych oraz narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Szybko się okazało, że w podobny sposób sprawcy oszukali tego samego dnia innego mężczyznę, od którego także wyłudzili kilkaset złotych — informuje rzecznik KWP w Gdańsku.

Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. 26-latek usłyszał zarzuty oszustwa, bezprawnego uzyskania informacji oraz posiadania ponad 30 porcji mefedronu i klefedronu. 27-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz bezprawnego uzyskania informacji, będzie też odpowiadał w warunkach tzw. „recydywy”. Policjanci nadal zajmują się tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...