04.12.2023 14:30 7 ab / KPP Wejherowo

Nietrzeźwy nastolatek siedział na mrozie. Zamarzłby, gdy nie czujność mieszkańca Wejherowa

fot. zdjęcie poglądowe / pexels

18-latek siedział zmarznięty na ławce przystanku autobusowego w Wejherowie. Trząsł się, był pod wpływem alkoholu, nie był nawet w stanie ustać na nogach. Na szczęście zauważył go mieszkaniec, który natychmiast wezwał policję.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w sobotę (02.12.2023 r.) przed północą otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Wejherowa. Mężczyzna poinformował, że widział z okna młodego mężczyznę siedzącego na przystanku autobusowym i trzęsącego się z zimna.

Mieszkaniec Wejherowa, zaniepokojony całą sytuacją, poszedł sprawdzić co się stało. Kiedy podszedł bliżej, zaniepokojony tym, że od siedzącego na ławce nastolatka czuć wyraźny zapach alkoholu, wezwał na miejsce mundurowych.

Kiedy policjanci przyjechali, widząc stan młodego mężczyzny, że trzęsie się z zimna i nie może ustać samodzielnie na nogach, wezwali na miejsce karetkę. Oczekując na jej przyjazd, 18-latka wzięli do radiowozu, aby w tym czasie się ogrzał – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Po badaniu przez załogę karetki pogotowia ratunkowego okazało się, że chłopak na szczęście nie wymaga hospitalizacji. Policjanci wezwali jego rodzinę, aby odebrała go i zabrała bezpiecznie do domu.  

Gdyby nie czujność mieszkańca naszego miasta, nie wiadomo, jak mogła się zakończyć ta sytuacja – podsumowała rzeczniczka wejherowskiej policji.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...