30.11.2023 13:01 8 MS

Gościem audycji 'Gra się' będzie twórca gry 'Lochy Bursztynowego Gryfa'. Wywiad z Tomaszem Rożyńskim

Grafiki Lochy Bursztynowego Gryfa

W czwartym odcinku gościem audycji będzie Tomasz Rożyński. Twórca gry "Lochy Bursztynowego Gryfa" opowie o tajnikach pracy, o współpracach i o tym skąd się wziął pomysł na grę osadzoną w klimatach kaszubskich.

O "Lochach Bursztynowego Gryfa" pisaliśmy już, zachwyceni zapowiadającą się grą. Na czwarty odcinek "Gra się" udało się zaprosić twórcę tej gry, Tomasza Rożyńskiego.

Dlaczego warto posłuchać?

Z wywiadu dowiemy się między innymi na jakim etapie jest gra, co jest jeszcze do dopracowania oraz jak poszły playtesty. Nie zabraknie pytań o kwestie finansowania przedsięwzięcia, czy o trudności z nimi związane. Dowiemy się również o tym, co jest satysfakcjonujące w tworzeniu gry. Dopytamy o współprace, mechanikę, a także plany. Tomasz Rożyński odpowie też oczywiście w co sam lubi grać. Opowie o swoich ulubionych grach oraz o najlepszych growych wspomnieniach.

Lochy Bursztynowego Gryfa

Dungeons of the Amber Griffin to cRPG promujący Kaszuby. W Pòdzemia Jantarowégò Grifa będziemy mogli zagrać w kilku wersjach językowych, w tym po kaszubsku właśnie. Kaszubska kultura, ale również mechanika, kilka trybów rozgrywki, czy muzyka to niewątpliwe atuty gry. Jakie są jeszcze? Tego dowiemy się z wywiadu. Film z playtestów można zobaczyć tutaj Gra jest dostępna w serwisie Steam

Audycji można posłuchać na antenie radia NordaFM, w czwartek (30 listopada) o godz. 21.30. Zapraszamy!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...