17.11.2023 16:00 14 MS/Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Coraz bliżej do wydania gry Dungeons of the Amber Griffin, cRPGa promującego Kaszuby!

Materiał Twórców

Trwają publiczne playtesty gry Dungeons of the Amber Griffin. Jest to pierwszy cRPG, w który będziemy mogli zagrać w języku kaszubskim. Co znajdziemy w grze?

Zapowiadana od jakiegoś czasu gra Dungeons of the Amber Griffin (Pòdzemia Jantarowégò Grifa, Lochy Bursztynowego Gryfa) rozpędza się i coraz bardziej zachęca! Projekt został przeniesiony z silnika Unreal Engine 4 na Unreal Engine 5! Dzięki temu do gry zaimplementowano takie funkcjonalności, jak Lumen, Nanite, Virtual Shadows, Global Illumination, Virtual Texture Streaming. Technologia ta ułatwia tworzenie ogromnych otwartych światów, wraz z generowaniem dynamicznych cieni, świateł, renderowaniem ogromnych obszarów itp.

W ramach playtestów zostało przygotowanych pięć trybów rozgrywki:

  1. Samouczek - tryb gry, który ma za zadanie zapoznać graczy ze sterowaniem i podstawowymi mechanikami gry (takimi jak rozbrajanie pułapek i walka),

  2. Tryb Muzyczny gry - gracze w rytm utworu zespołu Percival Schuttenbach mają za zadanie pokonać umarlaki w celu zdobycia jak największej ilości artefaktów w jak najkrótszym czasie,

  3. Tryb Łamigłówek - przygotowaliśmy podziemną kryptę w której na graczy czeka seria zagadek logicznych,

  4. Tryb Speedrun - podziemny tor wyścigowy, który jest wyzwaniem dla zręcznościowych maniaków,

  5. Tryb Benchamrk - skrawek jesiennej lokacji, w której gracze mogą przetestować swoje komputery z dużą ilością dynamicznego oświetlenia.

Przygotowane zostało też specjalne wydarzenie, w ramach którego playtesterzy otrzymają ciekawe przedmioty do wykorzystania w trybie fabularnym.

Magiczne Kaszuby

Jak możemy przeczytać na stronie gry świat jest tworzony na podstawie prawdziwych lokacji. Nazwy miejscowości pochodzą z języka kaszubskiego. Na uwagę zwracają też klasy. Będziemy mogli zagrać 9 bohaterami, a zamiast klasycznych nazw profesji, zobaczymy je po kaszubsku. Będą to: Barch, Jachtôrz, Dulas, Ricerz, Leman, Maga, Kùtin, Żérca oraz Gùslin.

Gra po angielsku, polsku i kaszubsku

Jak piszą twórcy: Obecnie w grze dostępny jest język angielski, polski i kaszubski. Jest to pierwsza gra, która promuje język kaszubski na tak szeroką skalę.

Gra powstaje również dzięki współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie*. Twórcy podkreślają, że do chwili obecnej zostało opracowanych prawie **20 krótkich opowiadań. Niektóre z nich będą dostępne w książkach, które znajdziemy w grze.

Co dalej?

Playtesty trwały do 17 listopada. Zebrany feedback zostanie wykorzystany do ulepszenia rozgrywki i wprowadzenia kolejnych poprawek. Już w połowie stycznia zostanie uruchomiona zbiórka na KickStarterze. Następnie zostanie przyznany wczesny dostęp w trybie fabularnym.

Zapraszamy na socjalmedia twórców i do kontaktu z nimi: facebook youtube Discord


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...