Politycy nie zabijajcie polskich mediów

28.11.2023 16:30 4 ab / KPP Puck

Powiat pucki: W schowku i kieszeni fotela samochodu trzymali narkotyki. Wpadli podczas kontroli

KPP Puck

Trzech mieszkańców powiatu gdańskiego zostało zatrzymanych przez policjantów z Kosakowa za posiadanie środków odurzających. Mężczyźni wpadli podczas kontroli - mundurowi środki odurzające znaleźli m.in. w schowku oraz kieszeni fotela samochodu. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Pod koniec listopada 2023 r. w godzinach nocnych policjanci z Komisariatu Policji w Kosakowie skontrolowali forda, zaparkowanego na jednej z ulic w Pogórzu. W aucie przebywało trzech mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać.

Podejrzane zachowanie mężczyzn od razu wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Zapytani przez policjantów o posiadanie środków prawnie zabronionych odpowiedzieli, że nie mają. Gdy 38-letni kierowca pokazał policjantom zawartość schowka oraz kieszeni fotela, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające – informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to metaamfetamina. Ponadto policjanci ustalili, że kierowca znajdował się pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy. Funkcjonariusze osadzili mężczyzn w policyjnym areszcie.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za prowadzenie pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...