21.11.2023 15:00 8 ab / KPP Puck

Dzielnicowi z Pucka wykazali się postawą godną naśladowania. Pomogli osobie z niepełnosprawnością na wózku inwalidzkim

KPP Puck

Mężczyzna z niepełnosprawnością był w potrzebie. Zepsuł mu się wózek elektryczny i nie mógł wrócić do domu. Z pomocą na szczęście pospieszyli mu dzielnicowi z Komendy Powiatowej w Pucku, którzy wykazali się postawą godną naśladowania.

W sobotnie popołudnie do puckiej komendy przybiegła zaniepokojona kobieta, która poprosiła o pomoc dla osoby z niepełnosprawnością. Mówiła, że podczas wspólnej drogi z mężczyzną, który porusza się na wózku inwalidzkim, doszło do awarii jego koła. Dodała, że jest bezsilna, by samodzielnie naprawić lub wymienić uszkodzoną część.

Obecni w tym czasie na dyżurce dzielnicowi, natychmiast wyszli z budynku komendy i udali się na ul. Dworcową. Na chodniku zobaczyli mężczyznę na uszkodzonym wózku inwalidzkim. Puccy dzielnicowi, wspólnymi siłami, unieśli wózek i wymienili uszkodzone koło – informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku

Dzięki pomocy mężczyzna z niepełnosprawnością mógł swobodnie i bezpiecznie dotrzeć ulicami miasta do domu.

Pomoc dzielnicowych spotkała się z wdzięcznością zarówno kobiety, jak i mężczyzny, który uzyskał pomoc policjantów. Kobieta przekazała podziękowania dla funkcjonariuszy, wskazując na ich zaangażowanie i wielkoduszność – dodała rzeczniczka puckiej policji.

KPP Puck


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...