26.11.2023 09:33 4 Tomasz Smuga

Gol Przemysława Kostucha to było za mało na Zawiszę Bydgoszcz. Porażka Wikędu Luzino

źródło: Wikęd Luzino/facebook

Wikęd Luzino nieudanie rozpoczął rundę rewanżową w III lidze w sezonie 2023/2024. Beniaminek podobnie jak na inaugurację rozgrywek przegrał z Zawiszą Bydgoszcz. - Wygrał zespół lepszy, dojrzalszy, lecz warto pochwalić zawodników Wikędu za postawę w drugiej połowie meczu - napisał luziński klub w swoich mediach społecznościowych.

Sobotnie, 25 listopada 2023 roku, spotkanie na stadionie piłkarsko-lekkoatletyczny im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy rozpoczęło się dynamicznie. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i już po kwadransie gry Zawisza objął prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Rugowski pokonując Filipa Gołosia uderzeniem w okienko bramki.

Kibice nie musieli długo czekać na kolejne trafienia. Między 26, a 28. minutą padły dwa kolejne gole dla miejscowych prowadzonych przez Piotr Kołca, byłego wieloletniego zawodnika i kapitana WKS Gryfa Wejherowo. Najpierw Patryk Urbański podwyższył prowadzenie skutecznie wykorzystując rzut karny, a po chwili trzecią bramkę dla Zawiszy zdobył Maciej Koziara strzelając zza pola karnego.

Około 20 minut po zmianie stron Wikędowi udało się odpowiedzieć zdobywając bramkę z jedenastu metrów. Rzut karny pewnie wykonał Przemysław Kostuch. To było jednak wszystko na co tego dnia było stać podopiecznych trenera Waldemara Walkusza. W 74. min. wynik meczu ustalił Rugowski tym razem pokonując golkipera luzinian uderzeniem z około 14 metrów.

Wygrał zespół lepszy, dojrzalszy, lecz warto pochwalić zawodników Wikędu za postawę w drugiej połowie meczu. Przed nami trzy miesięczna przerwa, którą zespół wykorzysta do przygotowania formy sportowej do rywalizacji w rundzie wiosennej. Na pewno zostaną dokonane korekty w składzie drużyny. Zawodnicy i sztab szkoleniowy i prezes klubu zrobią wszystko co w mocy, by utrzymać dla Luzina III ligę - poinformował w swoich mediach społecznościowych Wikęd Luzino.

Pierwszą część sezonu beniaminek z Luzina zakończył na ostatnim miejscu w tabeli zdobywając w 18. kolejkach 10 punktów. Wikęd wygrał 3 mecze, 1 zremisował i 14 przegrał.

W minionej serii spotkań swój mecz na zakończenie 2023 roku miał też zagrać przed własną publicznością Stolem Gniewino z Unią Solec Kujawski. Został przełożony na 20 marca 2024 roku. Stolem z 15. punktami na koncie zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

Tabela III ligi/źródło:90minut.pl

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...