27.10.2023 11:28 4 Tomasz Smuga

W 2024 roku Wikęd Luzino zagra z Pogonią Szczecin! Z jakiej okazji?

Wikęd Luzino/Facebook

To będzie gratka dla piłkarskich sympatyków w gminie Luzino. W 2024 roku Wikęd Luzino zagra z ekstraklasową Pogonią Szczecin! - Będzie to prawdziwe święto piłki nożnej w Luzinie - podkreślają w zarządzie klubu.

Luziński klub poinformował, że przed wyjazdowym spotkaniem 13. kolejki III ligi z Pogonią II Szczecin (przegrana Wikędu 1:5) spotkał się z przedstawicielami Pogoni. Działaczom udało się osiągnąć porozumienie odnośnie współpracy między drużyną z Kaszub, a zespołem znad Odry.

Nasi trenerzy będą mogli zdobywać cenne doświadczenie podczas staży trenerskich i zapoznać się z najnowszymi metodami treningowymi. Najzdolniejsi młodzi zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w Akademii Pogoni - informuje w swoich mediach społecznościowych Wikęd Luzino.

Prawdziwa gratka czekać będzie też na sympatyków Wikędu Luzino.

Dyrektor sportowy Pogoni pan Dariusz Adamczuk potwierdził, że w ramach obchodów 20lecia klubu Wiķęd w 2024 roku zespół z ekstraklasy rozegra towarzyski mecz z Wikędem (termin do ustalenia). Będzie to prawdziwe święto piłki nożnej w Luzinie - czytamy w komunikacie.

Zanim dojdzie do tego spotkania gracze Wikędu muszą skupić się na ligowych rozgrywkach. W sobotę (28 października) w ramach 14. kolejki podopieczni trenera Waldemara Walkusza podejmą KP Starogard Gdański. Na boisku przy ul. Mickiewicza spotkają się dwa ostatnie zespoły tabeli - Wikęd jest na 18. pozycji, a KP na 17. Mecz rozpocznie się o godz. 14.30. W tej samej serii spotkań znajdujący się w strefie spadkowej Stolem Gniewino na wyjeździe o punkty powalczy z Gedanią Gdańsk.

Z kolei w IV lidze w niedzielę (29 października) WKS Gryf Wejherowo w Gdyni zmierzy się z miejscową Arką II w ramach 14. kolejki. Dzień szybciej MKS Władysławowo uda się do Kwidzyna na rywalizację z Suprą.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...