20.11.2023 16:00 7 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

W Wejherowie pies policyjny Korek wywęszył narkotyki. 33-latkowi grozi do 12 lat więzienia

Nawet do 12 lat więzienia za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków może grozić 33-latkowi. Narkotyki w mieszkaniu w Wejherowie wywęszył policyjny pies Korek.

Mężczyznę w jednym z mieszkań policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. W akcję zaangażowani byli też sierż. sztab. Wojciech Naczke ze swoim psem do wykrywania narkotyków Korkiem.

Pies znalazł narkotyki w szafce w mieszkaniu mężczyzny. Była to amfetamina oraz marihuana. Następnie dalsze przeszukanie w samochodzie także zakończyło się znalezieniem przez psa narkotyków między fotelami tylnej kanapy. Łącznie zabezpieczono około 300 gramów zabronionych substancji - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

33-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W piątek, 17 listopada 2023 roku, usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...