20.11.2023 14:00 5 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

Policyjny pies Hera pomógł odnaleźć 14-letnią dziewczynę z gminy Szemud. W poszukiwaniach uczestniczyli też mieszkańcy

źródło: KPP Wejherowo

Czuły nos policyjnego psa pomógł odnaleźć zaginioną 14-latkę z gminy Szemud. Nastolatka była nieprzytomna. Z uwagi na stan zdrowia została przewieziona do szpitala.

Wejherowscy policjanci w nocy z 16 na 17 listopada 2023 roku w Bojanie w gminie Szemud prowadzili poszukiwania za 14-latką, która wyszła ze swojego miejsca zamieszkania do lokalnego sklepu, a następnie nie wróciła do domu i nie było z nią kontaktu.

Do działań zaangażowani zostali nie tylko lokalni policjanci ale także mundurowi z wejherowskiej komendy (kryminalni, prewencja i ruch drogowy) oraz policjant z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przewodnik psa patrolowo tropiącego z psem Hera, miejscowi strażacy oraz do poszukiwań dołączyli lokalni mieszkańcy - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Podczas poszukiwań czuły nos policyjnego psa Hery wskazał kierunek na polu, w którym przechodziła nastolatka.

Wskazany trop okazał się słuszny. W tym rejonie podczas prowadzonych poszukiwań natrafiono na leżącą w trawie nieprzytomną nastolatkę - podaje oficer prasowy.

W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli też strażacy.

Blisko dwugodzinne poszukiwania w trudnych warunkach terenowych przyniosły efekt - przemoczona, wychłodzona i nieprzytomna, ale z czynnościami życiowymi osoba zaginiona została odnaleziona przez jednego ze strażaków - ratowników OSP - informuje w swoich mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna w Bojanie.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało dziewczynę do szpitala.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...