14.11.2023 15:00 19 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

Policjant z Redy zdążył na czas i uratował kobietę przed próbą samobójczą

Sierżant Sergiusz Frankowski/fot. KPP Wejherowo

Gdyby nie szybka reakcja policjanta z Redy, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy kobiety, której życie było zagrożone. Sierżant Sergiusz Frankowski zdążył na czas i uratował kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie. Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej.

Kilka dni temu dyżurny Komisariatu Policji w Redzie otrzymał wiadomość telefoniczną, że życie mieszkanki może być zagrożone i może ona potrzebować pomocy.

Miejsce, które zostało wskazane w zgłoszeniu było potencjalnie bardzo niebezpieczne dla kobiety. Natychmiast pojechał tam funkcjonariusz prewencji z miejscowego komisariatu - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jak relacjonują mundurowi policjant po przybyciu na miejsce zastał kobietę, która nie chciała rozmawiać i 'widział, że sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że może dojść do nieszczęścia'.

Widząc, że kontakt z kobietą był utrudniony, zdecydowanie przystąpił do działania. Chwycił kobietę i sprowadził ją w miejsce bezpieczne, a następnie wezwał pogotowie ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy - przekazuje oficer prasowy.

Dzięki sprawnej interwencji wejherowskich policjantów życiu 64-latki nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej:

  • 800 70 2222 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego Jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

  • 116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

  • 800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

  • 121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...