17.11.2023 11:00 48 Tomasz Smuga

W Gościcinie przez remont ul. Wiosennej nie mają jak dostać się do swoich posesji. Mamy odpowiedź gminy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Włącz filmik

ul. Wiosenna w Gościcinie/nadesłane

Mieszkanka ul. Wiosennej w Gościcinie w gminie Wejherowo skarży się na utrudnienia z dotarciem do swojej posesji. Powodem są prowadzone prace nad siecią kanalizacji sanitarnej. - Apelujemy o to, aby udostępnić nam drogę do domów - pisze mieszkanka. Mamy komentarz gminy.

Rozkopali nam drogę. Nie mamy dojazdu do domu, nie możemy przejechać ani przejść. Trwa to już od miesiąca - napisała do naszej redakcji jedna z mieszkanek ulicy Wiosennej, która załączyła filmik, jak obecnie wygląda ich droga. - Są bagna i dziury. Nie mam możliwości dziecka do żłobka zaprowadzić. Idąc przez te bagna przewracamy się. Jesteśmy cali brudni od błota. Apelujemy o to, aby udostępnić nam drogę do domów.

Jak wyjaśniają gminni urzędnicy w odpowiedzi na nasze zapytanie na ulicy Wiosennej prowadzona obecnie jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej.

Wymaga ona wykonywania prac budowlanych w gruncie w wykopie otwartym. Nadmienić należy, że znaczna część sieci kanalizacyjnej w ul. Wiosennej jest też wykonana metodą bezwykopową, jednakże wykonanie przewiertu wymaga przygotowania komór startowych, co w obecnej chwili jest wykonywane - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez Urząd Gminy Wejherowo.

Jak zaznaczają urzędnicy 'ponadto roboty prowadzone są w trudnych warunkach geologicznych (nieprzepuszczalne skały gliniaste) oraz atmosferycznych (niemal codziennie występujące opady)'.

Zdajemy sobie sprawę, że tego typu prace powodują niedogodności dla mieszkańców. Dokładamy starań, aby uciążliwe prace zakończyły się jak najszybciej - czytamy w stanowisku UG Wejherowo. - Jednakże niejednokrotnie spotykamy się z celowym blokowaniem prac np. poprzez blokowanie przejazdu dla sprzętu budowlanego, co tylko przedłuża całą sytuację. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą, w celu rozwiązania problemów. Zwróciliśmy uwagę firmie, aby codziennie po zakończeniu robót dostęp do posesji został przywrócony. Dodatkowo, w dniu dzisiejszym wykonawca rozpoczął układanie tymczasowej drogi technicznej z płyt betonowych, aby umożliwić dojazd do części posesji, co powinno w dużej mierze poprawić sytuację. Liczymy na cierpliwość i wyrozumiałość mieszkańców- są to prace konieczne do wykonania, aby w przyszłości znacznie poprawić standard życia mieszkańców - podkreślają urzędnicy.

Mapka z ulicą Wiosenną w Gościcinie:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...