16.11.2023 13:00 8 Tomasz Smuga

Będą rozmawiać o budowie Drogi Czerwonej. Spotkania informacyjne odbędą się w Gdyni i Dębogórzu

źródło: UM Gdynia

Budowa Drogi Czerwonej w Gdyni będzie tematem spotkań informacyjnych, które zostaną zorganizowane w drugiej połowie listopada 2023 w Gdyni oraz Dębogórzu. Inwestorzy zaprezentują rozwiązania projektowe i wysłuchają opinii mieszkańców.

Wyjaśnijmy, że Droga Czerwona, zgodnie z wstępnymi założeniami, to około 9-kilometrowa trasa, dwujezdniowa, o statusie drogi głównej ruchu przyspieszonego. Jej celem jest połączenie z istniejącymi arteriami drogowymi poprzez pięć węzłów drogowych. Projektanci biorą pod uwagę brak ograniczeń nośności, co umożliwi drodze przyjęcie ciężkiego tranzytu do i z gdyńskiego portu, obecnie generującego przeciążenie na istniejącej estakadzie Kwiatkowskiego.

Harmonogram spotkań informacyjnych:

  • 22 listopada (środa) godz. 17 – Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 lutego 33 Gdynia,

  • 23 listopada (czwartek) godz. 17 – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu (sala gimnastyczna) Pomorska 30, Dębogórze,

  • 24 listopada (piątek) godz. 17 – Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 lutego 33 Gdynia.

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną rozwiązania projektowe oraz wysłuchane będą opinie mieszkańców.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...