16.11.2023 09:00 8 Tomasz Smuga

Spotkania ze specjalistami w Dniu Wcześniaka w szpitalu w Wejherowie

archiwum TTM

Animacje, poczęstunek, prezenty oraz spotkania ze specjalistami czekają na rodziców i dzieci, którzy w piątek, 17 listopada 2023 roku, odwiedzą Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie. Wydarzenia zorganizowane zostaną w ramach Dnia Wcześniaka.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka zespół Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w szpitalu w Wejherowie wraz z działającą przyszpitalną Szkołą Rodzenia „3 Planety” organizują w sali konferencyjnej szpitala coroczne już spotkanie pod nazwą „Światowy Dzień Wcześniaka”.

Kolor fioletowy to symbol wcześniaków – oznacza delikatność i wyjątkowość, dlatego na Sali pojawią się fioletowe akcenty. Wcześniaki to wyjątkowo delikatni najmłodsi pacjenci, wymagają szczególnej atencji naszych specjalistów, a także rodziców. Według statystyk jeden na 10 noworodków przychodzi na świat jako wcześniak, stąd też w każdym roku w wejherowskim szpitalu przychodzi na świat około 300 takich dzieci - mówi Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej i Promocji Szpitale Pomorskie Sp. z o.o.

Wcześniakami nazywamy dzieci urodzone przedwcześnie, czyli między 22. a 37. tygodniem ciąży.

Nie bez znaczenia pozostaje także waga dziecka, ponieważ wcześniactwo dotyczy również maluchów, których waga w momencie urodzenia nie przekroczyła 500 g. Oddział jest przygotowany na udzielenie pomocy wcześniakom w szerokim zakresie, posiada najnowszej generacji sprzęt, taki jak respiratory, inkubatory czy aparat USG, itp. - wyjaśnia Pisarewicz.

Wyjątkowy Dzień Wcześniaka w wejherowskim szpitalu

Tegoroczne spotkanie „Światowy Dzień Wcześniaka” w Wejherowie odbędzie się z udziałem około 25 maluszków urodzonych w szpitalu wraz z rodzicami rozpocznie się o godz. 10. W programie przewidziano udział kadry medycznej oddziału i szkoły rodzenia oraz wolontariuszy. Dla gości – dzieci i ich rodziców - przygotowano liczne animacje, poczęstunek, prezenty, spotkanie z fizjoterapeutą, specjalistą od zaburzeń integracji sensorycznej czy logopedą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...