08.11.2023 09:00 36 Tomasz Smuga

Szpitale Pomorskie ograniczają wizyty odwiedzających. Podały powód

pixabay

Rosnąca liczba zachorowań na COVID sprawiła, że szpitale zaczęły wprowadzać obostrzenia. Tak jest między innymi w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. W lecznicy ograniczono wizyty dla odwiedzających.

Szpitale Pomorskie, w których skład wchodzi m.in. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w swoim komunikacie poinformowały, że 'z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne' ograniczają odwiedziny pacjentów w swoich czterech placówkach szpitalnych. Poza wejherowskim szpitalem są to też - Szpital Morski w Gdyni, Szpital Św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz Centrum Medyczne Smoluchowskiego w Gdańsku.

Odwiedziny są możliwe wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu zgody lekarza oddziału - informuje Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej i Promocji w Szpitalach Pomorskich Sp. z o.o.

Według raportu ministerstwa zdrowia z wtorku (7 listopada) w całej Polsce odnotowano 1 642 zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2), w tym 1 158 był to nowe. Odnotowano też 4 przypadki śmiertelne. Połowa z nich spowodowano była wyłącznie COVID-19. W powiecie wejherowskim odnotowano 10 zakażeń, a w powiecie puckim 2.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...