16.11.2023 08:00 1 Tomasz Smuga

AP Cassubian Bolszewo zimę spędzi na fotelu lidera! [ZDJĘCIA]

Rudna jesienna w sezonie 2023/2024 w rozgrywkach B-klasy była bardzo udana dla AP Cassubian Bolszewo. Drużyna przerwę zimową spędzi na fotelu lidera. - Ten sezon jest dla nas przełomowy z czego mamy ogromną satysfakcję - podkreśla założyciel i wiceprezes Krystian Andryskowski.

W pierwszej części sezonu zawodnicy Cassubian w 13 meczach wygrali 10 z nich, raz zremisowali i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Takie wyniki pozwoliły zespołowi w rundzie jesiennej zgromadzić 31. punktów, które pozwalają klubowi z Bolszewa zasiadać na fotelu lidera.

Ten sezon jest dla nas przełomowy z czego mamy ogromną satysfakcję - podkreśla założyciel i wiceprezes klubu Krystian Andryskowski.- Gra naszego zespołu jest miła dla oka, co przekłada się również na miejsce w tabeli. Jest to nasz najlepszy start w lidze w naszej krótkiej historii (3 sezon), ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - przekonuje.

fot. archiwum klubu

Jesienią AP Cassubian Bolszewo strzelił 40 goli, a stracił ich 20. Najwyższe zwycięstwo odnieśli w 12. kolejce. Na wyjeździe team z Bolszewa rozgromił Arkę Prusewo 6:1. Z kolei o sierpniowym spotkaniu z GKS Linia gracze Cassubian na pewno chcieli, jak najszybciej zapomnieć. W drugiej serii przegrali w wyjazdowym spotkaniu 2:5.

Wprawdzie wyniki na szczeblu B-klasy są dla bolszewskiego klubu są bardzo dobre, do jak podkreślają w zarządzie klubu nie jest do dla nich priorytet.

Naszym priorytetem jest szkolenie dzieci i młodzieży z ternu gminy Wejherowo oraz okolic i to się nie zmienia. Jednak dzięki drużynie seniorów możemy również dać szansę gry młodym zawodnikom w piłce seniorskiej. W tej rundzie w naszej drużynie zagrali zawodnicy w wieku młodzieżowca. Łącznie do tej pory w tym sezonie zagrało w naszej drużynie aż 27 zawodników. Chcemy podziękować wszystkim kibicom, trenerom, zawodnikom oraz sponsorom, za wsparcie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, które przynosi nam wiele radości i spaja lokalną społeczność - mówi Andryskowski.

Dodajmy, że na drugim miejscu w 14-to zespołowej tabeli jest Latarnik Choczewo, który do lidera traci tylko jedno 'oczko'. Tabelę zamyka Puma Darzlubie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...