14.11.2023 08:00 3 Tomasz Smuga

W muzeum w Wejherowie zaśpiewali 65 pieśni patriotycznych po polsku i kaszubsku [ZDJĘCIA]

fot. Leszek Spigarski

W siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się ósmy Maraton Pieśni Patriotycznej. W galerii zachęcamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez wejherowskiego fotografa Leszka Spigarskiego.

Maraton zorganizowany został przez wejherowskie muzeum. To muzyczne wydarzenie prowadzone było przez Elżbietę Lieder, Ryszarda Borysionka oraz Tomasz Fopke.

W ciągu prawie trzech i pół godziny wspólnie ze zgromadzonymi miłośnikami śpiewu wykonaliśmy 65 pieśni patriotycznych w języku polskim i kaszubskim. Dziękuję! - napisał w swoich mediach społecznościowych, Tomasz Fopke, kompozytor i literat tworzący głównie w języku kaszubskim, animator kultury kaszubskiej oraz działacz kaszubski. - Ten dzień był dla mnie wyjątkowy, jeżeli chodzi o maratony śpiewacze, bo wcześniej w tym samym składzie wokalno-instrumentalnym wyśpiewaliśmy niepodległość na zamku w Krokowej - wykonaliśmy tam wspólnie ze zgromadzonymi niespełna 30 utworów. Zaprosiła nas tam Fundacja Sedlaka . Dziękujemy!

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...