09.11.2023 10:30 5 Tomasz Smuga

Gryf Wejherowo wygrywa w derbach powiatu i melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski!

pixabay

W derbach powiatu wejherowskiego górą byli piłkarze Gryfa Wejherowo. Żółto-czarni pokonali Sokół Bożepole Wielkie i awansowali do kolejnej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski.

Na boisku w Bożympolu Wielkim zmierzyły się V-ligowiec z IV-ligowcem. Pierwsza bramka w środowym (8 listopada) spotkaniu padła przed przerwą. W 43. minucie prowadzenie gryfitom dał Bartłomiej Iwański. IV-ligowiec ze Wzgórza Wolności na drugiego gola czekał do 59. min. Kolejny powód do radości wejherowianom zapewnił Jakub Kwidziński. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego wynik meczu ustalili w 82. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Idzi.

Na tym etapie swoją przygodę z pucharowymi rozgrywkami zakończył Wikęd II Luzino. A-klasowiec u siebie uległ V-ligowej Wierzycy Pelplin 0:1.

Wszystkie wyniki V rundy okręgowego Pucharu Polski - Gdańsk (mecz Jaguara Gdańsk ze Stolemem Gniewino rozegrany zostanie 15 listopada):

Wikęd II Luzino 0-1 Wierzyca Pelplin

Amator Kiełpino 2-1Kolejarz Chojnice

Kaszubia Kościerzyna 2-0 Radunia II Stężyca

Sokół Bożepole Wielkie 0-3 Gryf Wejherowo

Gedania Gdańsk 3-0 KP Starogard Gdański

Ogniwo Sopot 0-1 Chojniczanka II Chojnice

Czarni Pruszcz Gdański 1-0 Sporting Leźno

Respect Przejazdowo 2-3 Stoczniowiec Gdańsk