06.11.2023 12:00 1 ab

Gminny Dzień Seniora. W Bojanie świętowali najstarsi mieszkańcy gminy Szemud

Twoja Telewizja Morska

W niedzielę, 5 listopada 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej w Bojanie świętowali najstarsi mieszkańcy gminy Szemud. W tym wyjątkowym corocznym wydarzeniu jak zwykle wzięły udział setki osób. Imprezę zwieńczył występ gwiazdy wieczoru, Andrzeja Rybińskiego.

Gminny Dzień Seniora 2023 tradycyjnie rozpoczął się od powitania gości przez gospodarza wydarzenia, wójta gminy Szemud. Podczas krótkiego wystąpienia, Ryszard Kalkowski podkreślił, że impreza już na stałe wpisała się w harmonogram gminnych wydarzeń.

Gmina Szemud dba o swoich seniorów, dlatego Gminny Dzień Seniora już od dawna należy do naszych cyklicznych uroczystości. Oczywiście najbardziej cieszy nas duża frekwencja, bo widać że seniorzy z każdym rokiem coraz chętniej przyjmują nasze zgłoszenia – nie krył zadowolenia wójt Ryszard Kalkowski.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników. Nie zabrakło też pogadanek o bezpieczeństwie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, czy tradycyjnego tortu.

Jest to już taka nasza tradycja, że co roku wybieramy najstarszego seniora i najstarszą seniorkę, którzy są odpowiedzialni za uroczyste pokrojenie tortu – mówił wójt gminy Szemud.

O oprawę muzyczną zadbała m.in. niezastąpiona Orkiestra Dęta Gminy Szemud, a wspólną zabawę zwieńczył występ gwiazdy wieczoru - piosenkarza Andrzeja Rybińskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...