16.09.2023 16:00 4 Tomasz Smuga/TTM

Całymi rodzinami szukali punktów w lasach w gminie Szemud

telewizjattm.pl/fot. Konrad Biskup

W lasach w gminie Szemud w sobotę (16 września) dla całych rodzin zorganizowano imprezę na orientację. - To bardzo fajna zabawa ucząca myślenia przestrzennego przyznaje Bogusław Trzasko z Pomorskiego Klubu Orientacji Harpagan w Gdańsku, czyli organizatora wydarzenia 'Harpuś - Dzielnicowa Impreza na Orientację'.

Harpuś to rekreacyjna impreza na orientację, w której uczestniczyć mogą wszyscy bez względu na wiek, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą, nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. W sobotę (16 września) w Kamieniu w gminie Szemud odbyła się kolejna edycja 'Harpuś - Dzielnicowa Impreza na Orientację'.

To bardzo fajna zabawa ucząca myślenia przestrzennego rozwijającego mózg. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Frekwencja jest od 100 do nawet 300, czy 400 osób. Najtrudniejszym elementem tej zabawy jest przeniesienie wymiaru 2D z mapy, do 3D w rzeczywistości - przyznaje w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Bogusław Trzasko z Pomorskiego Klubu Orientacji Harpagan w Gdańsku, czyli organizatora wydarzenia 'Harpuś - Dzielnicowa Impreza na Orientację'.

CZYTAJ TEŻ: Wejherowianin grał w Realu Madryt. Teraz reprezentuje barwy Śląska Wrocław

— *To jest impreza integracyjna dla całych rodzin i dla osób lubiących odpoczywać na łonie natury. Wiosenna edycja odbyła się w Koleczkowie. Dla dzieci to była świetna zabawa w szukaniu punktów w lesie *- dodaje Tomasz Stein, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Kolejne edycje Harpusia odbędą się 17 września na Złotej Karczmie w Gdańsku oraz 24 września w Mikoszewie w gminie Stegna.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...