06.11.2023 10:34 1 Marcin Skałbania

Za nami Pasja Minicon Gdyni!

Zdjęcia organizatorów

W dniach 3-4 listopada w Bibliotece Gdyni odbył się konwent Pasja Minicon. Za nami wiele godzin prelekcji, konkursów, RPGów, LARPów, grania w gry planszowe, a to nie wszystko!

W miniony piątek i sobotę wszyscy fani filmów, komiksu, kultury japońskiej, wszelkiego rodzaju gier i bardzo szeroko rozumianej fantastyki mieli swoją ucztę. Zaproszeni goście poruszyli mnóstwo ciekawych tematów, posłuchać można było między innymi o tym, czego potrzebowałyby ośmiornice, żeby podbić kosmos, dlaczego warto czytać mangę „One Piece” czy teorię, że życie to RPG. Każdy z nich budził wiele emocji i zaangażowanie publiczności. Nie zabrakło również wywiadów, w tym z kanałami prowadzącymi rozgrywki RPGowe. Zaproszeni goście wykazali się ogromnym poczuciem humoru i niesamowitą dynamiką między sobą. Fantastyczne konkursy, jak choćby ogólnofantastyczny, wiedzy o serialu „My Little Pony”, a także kalambury filmowe! A zwycięzców czekały niesamowite nagrody w postaci książek, kubków z nadrukami, podkładek, przypinek i wiele innych ciekawych upominków.

Wszyscy fani rzucania kostką mogli zmierzyć się w grach planszowych w bardzo dobrze zorganizowanym i przyjemnym gamesroomie, gdzie pojawiło się wiele znanych i lubianych tytułów. Graczy nie brakowało praktycznie od otwarcia do zamknięcia.

Chętni do wcielania się w postaci i przeżycia przygody spróbowali swoich sił w RPGach (Role Playing Games). Wybór rozgrywek zagwarantował dobrą zabawę na wiele godzin. Natomiast ci, którzy chcieli jeszcze bardziej wczuć się w odgrywanie postaci, mogli wziąć udział w sesjach LARPowych. Nie zabrakło więc emocji i elementów aktorskich.

Fani aktywnego spędzania konwentu również mieli zapewnione atrakcje. Pokaz cosplay jak zawsze przyciągnął mnóstwo uwagi. Cosplayerzy, czyli osoby przebierające się za postaci ze swoich ulubionych dzieł popkultury (seriali, anime, filmów, komiksów, gier itd.) prezentowali bardzo wysoki poziom. Stroje zachwycały wykonaniem, pomysłowością i starannością.

Niesamowicie było czuć tą pozytywną, radosną atmosferę wspaniałej społeczności konwentowej. Mijanie przebranych ludzi tańczących poloneza, czy skoczną belgijkę, krótkie rozmowy o swoich pasjach i zawieranie nowych, ciekawych znajomości – to są stałe elementy najlepszych konwentów i jest to nieodłączną częścią Miniconu.

Podsumowując, to kolejna bardzo udana edycja Miniconu, który już wcale nie jest taki „mini”. Ma szereg atrakcji, podczas których każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza odbyła się w Bibliotece z Pasją na Al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Kolejna edycja już za rok, zapraszamy już teraz!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...