05.11.2023 09:33 8 Tomasz Smuga

Mieszkańcy powiatu puckiego otworzyli swoje serca dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce. Rekordowa zbiórka OSP Mieroszyno

telewizjattm.pl/fot. Karina Labuda

Ponad 5,2 tys. kilogramów karmy oraz pościeli i kołder trafiło do OTOZ Animals - Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce w gminie Luzino. To efekt akcji 'Pełna Miska dla Schroniska 2023' zorganizowana przez druhów MDP i OSP Mieroszyno. W sobotę (4 listopada) strażacy-ochotnicy wraz z sympatykami jednostki odwiedzili z darami schronisko.

Akcja zbierania karmy i materiałów do ocieplenia bud trwała przez miesiąc. W pierwszą sobotę listopada odbył się jej finał, który jak się okazał był rekordowy.

Mieliśmy 43 partnerów. Zebraliśmy karmę, koce i pościele w 55 miejscach. Przywieźliśmy 3 560 kg samych pościeli i kołder oraz 1 683 kg karmy, w tym 900 kg specjalistycznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego efektu - przyznaje w rozmowie z Twoją Telewizją Morską druh Łukasz Dettlaff, zastępca naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszynie.

Oprócz karmy i rzeczy potrzebnych psiakom do przetrwania zimy zebrane zostało:

  • 15 legowisk

  • 21 smyczy

  • 53 obroże i szelki

  • 14 misek

  • 48 zabawek

  • a także drapaki dla kotów, środki czystości, transportery, witaminy dla psów i kotów, banery reklamowe.

Podczas wizyty w Dąbrówce poza samym przekazaniem darów druhowie oraz sympatycy OSP mieli okazję do obejścia schroniska, wyprowadzenie na spacer psów oraz wysłuchaniu pogadanki, na czym polega praca w schronisku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...