23.11.2010 09:55 0

Mecz o Puchar Burmistrza Miasta Rumi wygrany przez Centrostal Bydgoszcz

W sobotę 20 listopada o godz. 18.00 podopieczne Jerzego Skrobeckiego zmierzyły swoje siły z zespołem GCB Centrostal Bydgoszcz. Siatkarki Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia przegrały z zespołem gości wszystkie 4 rozegrane sety (15:25; 12:25; 21:25; 20:25).

W walce o Puchar Burmistrza Miasta Rumi od początku przeważała drużyna gości. Jedynie w trzecim i czwartym secie siatkarkom Sandeco EC Wybrzeże udało się nawiązać walkę. Niemniej spora liczba błędów jakie popełniły gospodynie (30 po stronie zawodniczek z Rumi i 18 siatkarek z Bydgoszczy) przesądziła o wyniku meczu. Centrostal bardzo dobrze zagrał na siatce zdobywając, aż 16 pkt blokiem i konsekwentnie zagrywką (7 asów). Ku zaskoczeniu wszystkich w barwach Centrostalu wystąpiła Ewa Kowalkowska, która obok Katarzyny Mróz, była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek w ataku. Najbardziej wartościową zawodniczką gości została wybrana Joanna Kuligowska, natomiast w zespole TPS Rumia przodowała Dorota Pykosz. Na boisku w miejscowej hali miały okazję zaprezentować się trzy nowe podopieczne Jerzego Skrobeckiego: Agnieszka Starzyk-Bonach, Alicja Leszczyńska oraz Mayvelis Martinez Adlum (Kuba).

Mecz zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów dla obydwu drużyn przez Panią Burmistrz Elżbietę Rogalę-Kończak.

Był to przedostatni sprawdzian Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia przed rozpoczynającym się 3.12.2010 sezonem PlusLigi Kobiet. W przyszły weekend 27-28 listopada drużyna udaje się na turniej Facro Cup w Gorlicach, gdzie zmierzy się m.in. z KPSK Stal Mielec oraz Pronar AZS Białystok.

Skład GCB Centrostal Bydgoszcz: Spicer, Sawoczkina, Mróz, Pelc, Zielińska, Polak, Skiba , Kuligowska, Leys , Kuehn-Jarek (l).

Skład Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia: Theis, Szymańska, Jagodzińska (l), Toborek, Brodacka, Pykosz (k), Starzyk-Bonach, Hohn, Martinez, Mikołajewska, Leszczyńska, Hudima