03.11.2023 08:00 6 Marcin Skałbania/Smaczny Targ

Festiwale pełne jedzenia i napojów w Gdańsku!

pixabay

W weekend (4-5 listopada) na Polsat Plus Arenie Gdańsk zapowiada się syto i bardzo ciekawie. A to za sprawą aż dwóch festiwali odbywających się jednocześnie – Azjatyckiego i Trunków Rzemieślniczych.

W pierwszy weekend listopada 2023 roku będzie można spróbować smaki zarówno orientalne, jak i bardziej znajome. Na Festiwalu Azjatyckim skosztujemy dań gruzińskich, która to kuchnia jest ostatnio coraz popularniejsza w Polsce, indyjskich, koreańskich, a nawet wietnamskich i malezyjskich. Pojawią się więc zaskakujące kanapki, ciekawie podane warzywa i mięso w różnych smakach. Nie zabraknie też oczywiście ostrych przypraw, ale i miłośnicy nie tak doprawionej kuchni będą zadowoleni.

Po takim jedzeniu pragnienie będzie można ugasić na odbywającym się równolegle na tym samym obiekcie Festiwalu Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. W tym roku jego temat przewodni to chmiel, jabłka i winogrona, więc możemy liczyć na interesujące i orzeźwiające smaki. Zakupić będzie można zarówno piwo, wino, jak i miody pitne oraz nalewki. Taki wybór napojów z całego świata na pewno ukoi nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Wstęp na oba Festiwale jest darmowy, w sobotę wejdziemy w godzinach 12:00-20:00, a w niedzielę 12:00-18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...