29.10.2023 14:00 40 Tomasz Smuga

Wielka aukcja ekskluzywnych mebli. Jedna z fabryk znajduje się w Gościcinie

Urząd Skarbowy w Świeciu

Ponad 80 różnych mebli pójdzie pod młotek. Urząd Skarbowy ogłosił drugą licytację ruchomości. Chodzi głównie o meble marki "Klose", z salonu spółki KMK Kolekcja Mebli. Meble Klose produkowane były m.in. w Gościcinie.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu na piątek (3 listopada) zapowiedział drugą licytację mebli należących do spółki KMK Kolekcja Mebli z siedzibą w miejscowości Nowe.

Problemy spółki Kolekcja Mebli Klose należącej do Grupy Klose sprowokowała najpierw pandemia koronawirusa, a ostateczny cios zadała wojna w Ukrainie. Jej historia w Polsce sięga 1992 i 1993 r., gdy niemiecka firma założona przez Karla Heinza Klose przejęła od Skarbu Państwa trzy zakłady Pomorskiej Fabryki Mebli - podaje portal money.pl.

Jedna z fabryk, gdzie produkowano meble 'Klose' znajduje się w Gościcinie w gminie Wejherowo. Jak możemy wyczytać w książce '100-lecie Gościcińskiej Fabryki Mebli' autorstwa Zbigniewa Klotzke w grudniu 1993 roku 80% udziałów Gościcińskiej Fabryki Mebli Sp. z o.o. zostało zakupionych przez niemiecką firmę Karl - Heinz Klose w Herzlake.

Do wylicytowania ponad 80 różnych mebli

Publiczna licytacja mebli rozpocznie się o godz. 10 przy ulicy Fabrycznej 5 w Nowym. Pod młotek wystawionych jest ponad 80 różnych mebli. Wśród nich są m.in. narożniki, krzesła, stoły, kredensy, witryny, czy szafki RTV.

Ceny wywoławcze mebli są na poziomie 50 proc. szacunkowej wartości. Na przykład narożnik Angola 10 beżowego koloru będzie można nabyć już za 4 tys. zł (wartość 8 tys. zł), a komplet sofa plus fotel Orfeo białego koloru za 5 tys. zł (wartość 10 tys. zł).

Ruchomości można oglądać 3 listopada 2023 roku od godz. 9 do godz. 10 w siedzibie dozoru ruchomości tj. spółka KMK Kolekcja Mebli Sp. z o.o. Nowe ul. Fabryczna 5, 86-170 Nowe. Sprzedaż jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług - informuje Mirosław Stypczyński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu.

Jak czytamy w obwieszczeniu:

  • Nabywca mebli z licytacji obowiązany jest natychmiast po udzieleniu mu przybicia uiścić przynajmniej cenę wywołania w gotówce. Jeżeli ceny tej nabywca nie uiści, traci prawo wynikłe z przybicia i nie może uczestniczyć w licytacji tej samej ruchomości. Pozostałą do zapłaty część wylicytowanej kwoty należy wpłacić niezwłocznie na rachunek bankowy organu egzekucyjnego NBP O/O Bydgoszcz 09 1010 1078 0008 5313 9120 0000, nie później niż w dniu następującym po dniu licytacji.

  • Nabywca dokonana załadunku oraz transportu nabytych ruchomości na własny koszt i we własnym zakresie bezzwłocznie po wpłaceniu ceny nabycia.

  • Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Egzekucji Administracyjnej, telefonicznie – pod numerem telefonu: (52) 55 22 12

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...