05.10.2023 16:30 0 Tomasz Smuga

Pomorscy piłkarze gromią i są liderami tabeli. Jednym ze strzelców zawodnik klubu z Redy

Aż 5:0 z Kujawsko-Pomorskim ZPN wygrała kadra Pomorza ZPN w roczniku 2010 roku w Pucharze im. Kazimierza Deyny. Jednym ze strzelców bramki był zawodnik AP Jedynki Reda Jan Jarzemski.

W drugim meczu rundy jesiennej nasi zawodnicy potwierdzili dobrą jakość piłkarską oraz wysoki poziom determinacji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. W pierwszej połowie meczu chłopcy w fazie atakowania kontrolowali grę oraz byli dobrze zorganizowani w bronieniu. W drugiej połowie z upływem czasu zrobiło się więcej wolnego miejsca na boisku i potwierdziliśmy to kolejnymi bramkami - mówi Łukasz Godlewski, trener kadry Pomorza ZPN z rocznika 2010.

W drugim spotkaniu pomorzanie pokonali Kujawsko-Pomorski ZPN 5:0 (3:0. Bramki zdobywali Sebastian Wunsz, Paweł Przybyszewski, Hubert Kwiatkowski (dwie) oraz Jan Jarzemski. Warto dodać, że Jarzemski na co dzień trenuje w AP Jedynka Reda. Wśród jest sukcesów można wymienić m.in. zdobycie tytułu króla strzelców podczas turnieju Kaszub Cup w Luzinie.

Pomorski ZPN liderem

Po dwóch kolejkach w rozgrywkach o Puchar im. Kazimierza Deyny z kompletem punktów Pomorski ZPN przewodzi w tabeli. Na kolejnych miejscach są Kujawsko-Pomorski ZPN, Podlaski ZPN i Warmińsko-Mazurski ZPN. Kolejnym rywalem pomorskiego zespołu będzie Podlaski ZPN. Mecz rozegrany w środę (25 października) w Gdańsku.