03.10.2023 09:30 7 Tomasz Smuga

Zmiana trenera i sztabu w Wikędzie Luzino

trener Waldemar Walkusz/Facebook Wikędu Luzino

Zarząd Wikędu Luzino poinformował o zmianie na stanowisku pierwszego trenera. Macieja Plińskiego, z którym klub awansował do III ligi, zastąpił były trener m.in. Bytovii Bytów oraz Pogoni Lębork.

Maciej Pliński na ławce trenerskiej pierwszej drużyny Wikędu Luzino zasiadał od lipca 2021 roku. Największy sukces z klubem świętował w czerwcu 2023 roku, kiedy to luzinianie wywalczyli historyczny awans do III ligi z imponującym wynikiem 93. punktami w 38. meczach i bilansem bramek 124 strzelonych i 30 straconych. Jednak póki co runda jesienna na trzecioligowym szczeblu nie jest udana dla Wikędu. Po 10. kolejkach luziński klub zajmuje przedostatnie miejsce z 4. punktami na koncie (jednym zwycięstwem, jednym remisem oraz ośmioma porażkami).

W poniedziałek (2 października) zarząd klubu Wikęd Luzino podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Maciejem Plińskim. Wraz z trenerem z pracy z pierwszym zespołem odchodzą asystent Maksym Graczyk, trenerka bramkarzy Magdalena Kołacz oraz kierownik drużyny Wojciech Krasucki.

Pod wodzą odchodzącego sztabu zespół Wikędu rozegrał 77 meczów ligowych i zdobył łącznie 152 punkty. Bilans meczów 47 zwycięstw - 11 remisów - 19 porażek Procent zwycięstw: 61,03% Bilans bramek 191:95 Średnia punktów 2,48 na mecz. Dwukrotnie drużyna była klasyfikowana w Top 5 programu Pro Junior System. Udało się także wywalczyć historyczny awans do 3 ligi - poinformował zarząd.

CZYTAJ TEŻ: Gryfici rozgromili Spartę. Wpakowali im pięć bramek

Nowym trenerem Wikędu został Waldemar Walkusz, który w swoim trenerskim CV ma prowadzenie takich zespołów jak Bytovia Bytów i Pogoń Lębork. Natomiast stanowisko dyrektora sportowego objął Tomasz Dołotko, kierownikiem będzie Jarosław Karmazy, a trenerem bramkarzy Paweł Radecki.

Dziękujemy za wkład w rozwój klubu i zawodników, za zaangażowanie i pasję całemu sztabowi. Życzymy powodzenia w nowych wyzwaniach - napisał w swoim komentarzu zarząd klubu.

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Wikęd zagra w sobotę (7 października) na wyjeździe z Unią Swarzędz.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...