05.10.2023 10:00 0 Tomasz Smuga

Gry terenowe, poezja Szymborskiej czy leśny spacer w poszukiwaniu legend. Przed nami 'Noc Bibliotek'

telewizjattm.pl

Sporo atrakcji czeka na mieszkańców Wejherowa i Rumi podczas tegorocznej 'Nocy Bibliotek 2023'. Wśród nich m.in. gry terenowe, poezja Szymborskiej czy leśny spacer w poszukiwaniu legend.

Ciekawą ofertę na mieszkańców w sobotę (7 października) przygotowała Stacja Kultury w Rumi. W rumskiej bibliotece będzie można wysłuchać rozmów o leśnej terapii, ekologii, czy ochronie środowiska. Ale to nie wszystko Stacja Kultury stanie się też miejscem warsztatów kreatywnych.

Program wydarzenia:

Spacery:

  • 15:00 Leśna kąpiel, prowadzenie Katarzyna Rosińska. Wiek uczestników 18+. Obowiązują zapisy: [email protected] Start pod Stacją Kultura.

  • 18:30 Nocny leśny spacer. W poszukiwaniu legend. Prowadzenie Marta Król. Wiek uczestników 10 – 14 lat + opiekun Obowiązują zapisy: [email protected] Start pod Stacją Kultura.

Wydarzenia w wypożyczalni głównej:

  • 17:00 Prelekcja edukacyjna o ogrodzie botanicznym w Marszewie, prowadzenie Witold Ciechanowicz.

  • 18:00 Spotkanie z Agatą Preuss oraz Dorotą Zaniewską, autorkami książek „Lasoterapia z dziećmi”.

  • 19:30 Koncert zespołu Od przedwczoraj – Piosenki jesienne i nie tylko.

Warsztaty:

  • 18:00 Dzika biżuteria i nie tylko. Warsztaty z drewnem dla (nieco) starszych dzieci. Obowiązują zapisy: [email protected] Ważne! Zapisy na te warsztaty ruszą od 02.10. Sala lustrzana.

  • 17:00 – 19:30 Otwarte warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży – drzewo marzeń, kolorowe magnesy, eko słoiczki, warsztaty decoupage. Sala konferencyjna.

Dodatkowe atrakcje:

  • 17:00 – 19:30 Kawiarenka na antresoli, strefa czytania wśród odgłosów natury.

CZYTAJ TEŻ: Kontrowersyjny film w Wejherowie. W Filharmonii Kaszubskiej wyświetlona zostanie 'Zielona granica'

Poezja Wisławy Szymborskiej

Ośmioro członków Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Pasja" namalowało obrazy w formatach 50 x 60 cm do wierszy Wisławy Szymborskiej. Do oglądania tej wyjątkowej wystawy oraz wysłuchania recytacji wierszy polskiej noblistki w wykonaniu słuchaczy SWUTW zaprasza Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie przy ul. Dworcowej 7. Wydarzenie odbędzie się w piątek (6 października) o godz. 17 w czytelni biblioteki.

Bogaty program na 'Noc Bibliotek' przygotowała również Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przy ul. Kaszubskiej 14. W sobotę (7 października) w godz. 14 - 20 odbywać się będzie Rodzinna Gra Biblioteczna 'Moc Czytania'. O godz. 14.15 będzie można obejrzeć film animowany 'Moja mama gorylica'. O godz. 16 rozpoczną się warsztaty dla dzieci z przygotowania japońskich lalek (zapisy w wypożyczalni dla dzieci). Od godz. 16 do godz. 18 bibliotekarze zapraszają na mobilną grę terenową 'Podpalacz' na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. Natomiast o godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy Adama Sikorskiego.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...