04.10.2023 14:00 0 Tomasz Smuga/OSP Gniewino

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z OSP Gniewino [ZDJĘCIA]

OSP Gniewino/facebook

Pomaga m.in. w bezpieczniejszym poruszanie się w zadymionych pomieszczeniach. Chodzi o kamerę termowizyjną. To nowy sprzęt, który trafił na wyposażenie strażaków-ochotników z OSP w Gniewinie.

O kamerę termowizyjną FLIR K45 gniewińska Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się dzięki dotacji otrzymanej od Polskich Sieci Elektroenergetyczne S.A. w ramach programu 'Wzmocnij swoje otoczenie'.

Kamery termowizyjne to podstawowe narzędzie w działaniach pożarowych - pozwalają na zaplanowanie taktyki działań, łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się w zadymionych pomieszczeniach i szybsze odnajdywanie poszkodowanych - informują druhowie z OSP w Gniewinie.

CZYTAJ TEŻ: Milion złotych dla gminy z najwyższą frekwencją wyborczą. Kasa przeznaczona będzie na remizę strażacką

Całkowity koszt zakupu wyniósł 27 587 zł z czego 20 000 zł to otrzymany grant. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych jednostki.

OSP Gniewino/facebook OSP Gniewino/facebook

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...