28.09.2023 09:00 13 Tomasz Smuga/Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Milion złotych dla gminy z najwyższą frekwencją. Kasa przeznaczona będzie na remizę strażacką

Zaprezentowali projekt 'Bitwa o remizy'/gov.pl

W każdym powiecie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w październikowych wyborach do Sejmu i Senatu otrzyma do 1 miliona złotych dotacji z przeznaczeniem na remizę strażacką. Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawiły projekt 'Bitwa o remizy'.

W środę (27 września) w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się konferencja prasowa z udziałem minister klimatu i środowiska Anny Moskwy i komendanta głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka. Tematem spotkania z dziennikarzami była profrekwencyjna inicjatywa 'Bitwa o remizę'.

CZYTAJ TEŻ: Poznaliśmy kandydatów w wyborach do Sejmu w okręgu 'gdyńsko-słupskim'

Remizy ochotniczych straży pożarnych (OSP) to centrum aktywności społecznej w gminach. To miejsce spotkań mieszkańców, kół gospodyń wiejskich, sołtysów czy strażaków. W ostatnich latach doposażyliśmy OSP w całej Polsce w ok. 3700 wozów ratowniczo – gaśniczych i niezbędny sprzęt. Teraz priorytetem jest unowocześnienie strażnic. Tak, aby w każdym zakątku Polski rozwijać takie lokalne miejsca obywatelskiej aktywności – podkreśla minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

CZYTAJ TEŻ: Powiatowa straż pożarna w Wejherowie w nowej siedzibie

Gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie, otrzyma środki na sfinansowanie modernizacji strażnicy OSP. Dzięki tym funduszom możliwa będzie kompleksowa termomodernizacja remizy, wymiana źródła ciepła na niskoemisyjne, instalacja OZE, remont i doposażenie w niezbędny sprzęt. Wartość dofinansowania dla jednej remizy to nawet 1 milion złotych.

Zaprezentowali projekt 'Bitwa o remizy'/gov.pl Zaprezentowali projekt 'Bitwa o remizy'/gov.pl Zaprezentowali projekt 'Bitwa o remizy'/gov.pl Zaprezentowali projekt 'Bitwa o remizy'/gov.pl Zaprezentowali projekt 'Bitwa o remizy'/gov.pl

Podobny program został wprowadzony podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. Wówczas do wygrania były wtedy wozy strażackie. Przypomnijmy, że wybory parlamentarne 2023 zaplanowano na 15 października.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...