27.09.2023 15:00 5 Tomasz Smuga/KMP Gdańsk

W restauracji zwrócił mu uwagę na niewłaściwe zachowanie. Agresor rzucił w niego leżakiem

W Gdańsku za to, że 72-latek zwrócił mu uwagę na niewłaściwe zachowanie, to 36-latek rzucił w niego drewnianym leżakiem/fot. KMP Gdynia

W Gdańsku za to, że 72-latek zwrócił mu uwagę na niewłaściwe zachowanie, to 36-latek rzucił w niego drewnianym leżakiem. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem.

Policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że przed jedną z restauracji na Przymorzu dwaj mężczyźni awanturują się i są wulgarni, a jeden z nich zaatakował klientów lokalu.

Na miejscu pojawili się dzielnicowi i ustalili, że kiedy 72-letni pokrzywdzony zwrócił uwagę na niewłaściwe zachowanie 36-latka, ten rzucił w niego drewnianym leżakiem, a także mu groził. Sprawca w podobny sposób zachował się wobec drugiego z klientów - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy w Komendzie Miejskiej w Gdyni.

CZYTAJ TEŻ: Znęcał się nad swoją żoną i szwagrem

72-letni mężczyzna został przez agresora zraniony w twarz. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili mu policjanci i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Podczas interwencji 36 -latek oraz jego 51-letni znajomy znieważyli funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że mieli w organizmie 3 promile alkoholu - przekazuje oficer prasowy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

36-latek usłyszał zarzuty za uszkodzenie ciała, naruszenie nietykalności cielesnej, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie policjantów. Wyrok za te przestępstwa dla 36-latka może być wyższy, ze względu na to, że jego czyny miały charakter chuligański, a w przeszłości był też karany za podobne przestępstwa. Natomiast 51-latek usłyszał zarzut za znieważenie funkcjonariuszy.

Dodajmy, że za uszkodzenie ciała i spowodowanie rozstroju zdrowia na czas poniżej 7 dni grozi kara do 2 lat więzienia. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo kierowania gróźb karalnych. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego i za przestępstwo naruszenia nietykalności grozi do roku pozbawienia wolności.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...