26.09.2023 14:30 11 Tomasz Smuga

Grzegorz Krychowiak rezygnuje z gry w reprezentacji. 'Krycha' w przeszłości grał w Arce Gdynia

Instagram/Grzegorz Krychowiak

Były piłkarz m.in. juniorów Arki Gdynia postanowił zakończyć karierę w reprezentacji Polski. Przez niemal 15 lat w narodowych barwach Grzegorz Krychowiak rozegrał 100 meczów i strzelił pięć goli.

Jak przypomniał portal Łączy nas piłka Grzegorz Krychowiak w drużynie narodowej zadebiutował 14 grudnia 2008 roku w spotkaniu z Serbią. Przez niemal 15 lat w narodowych barwach rozegrał 100 meczów i strzelił pięć goli. Uczestniczył w turniejach finałowych mistrzostw Europy 2016 i 2020 oraz mistrzostw świata 2018 i 2022.

Krychowiak w mediach społecznościowych odniósł się do swojej decyzji.

CZYTAJ TEŻ: Był trener m.in. Lechii Gdańsk został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach! - napisał na Instagramie popularny 'Krycha'.

Krychowiak występował w juniorach Arki Gdynia

Karierę piłkarską Grzegorz Krychowiak zaczynał w klubie Orzeł Mrzeżyno. Następnie występował również w innych pomorskich zespołach juniorskich: Żaki 94 Kołobrzeg, Stal Szczecin oraz Arka Gdynia. Przed sezonem 2006/2007 trafił do akademii francuskiego Girondins Bordeaux. Na początku trenował i grał na szczeblu juniorskim i zespole rezerw. 29 listopada 2007 podpisał pierwszy w karierze profesjonalny kontrakt. Obecnie 33-letni pomocnik reprezentuje barwy Abha Club występujący w Saudi Professional League, najwyższym poziomie saudyjskiej piłki nożnej.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...