25.09.2023 14:30 4 OR/ KMP w Gdańsku

Nawoływał do popełnienia przestępstw i znieważał

fot. KMP w Gdańsku

Kryminalni z komisariatu w Gdańsku zatrzymali 37-latka z Rumi, rozwieszającego plakaty z wizerunkami osób pokrzywdzonych. Mężczyzna usiłował nawoływać do popełnienia przestępstw na ich szkodę, a także ich znieważał.

W połowie maja tego roku policjanci odebrali zgłoszenie, że na budynkach, drzewach i na przystankach umieszczono plakaty z wizerunkami osób wraz z napisami o treściach, które znieważały pokrzywdzonych i nawoływały do popełnienia przestępstw na ich szkodę. Policjanci ustalili, że podobne treści wobec trzech osób pokrzywdzonych ukazały się na portalu społecznościowym. Sprawca usiłował je także zamieścić na jednym z forów internetowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 19 - latek BMW wjechał w drzewo

W tej spawie wszczęto śledztwo. Kryminalni przeanalizowali zabezpieczone zapisy z kamer monitoringu oraz wpisy na portalach społecznościowych. Równolegle funkcjonariusze sprawdzali każdą informację, którą otrzymywali, rozmawiali z osobami oraz przesłuchiwali świadków. Dzięki uzyskanym informacjom i pracy nad tą sprawą wytypowali osobę podejrzewaną o te przestępstwa.

Na postawie wydanego przez prokuratora nakazu, kryminalni weszli do jednego z mieszkań w Rumi i zatrzymali 37-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu znaleźli między innymi plakaty, które sprawca rozwieszał w przestrzeni publicznej oraz zabezpieczyli trzy sztuki broni, części broni oraz 315 sztuk amunicji, na które sprawca nie miał wymaganego zezwolenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także telefon komórkowy, na którym mogą znajdować się dowody świadczące o działalności przestępczej mężczyzny. Kryminalni zabezpieczyli też taser, który podejrzany prawdopodobnie użył w trakcie jednego z przestępstw. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna na początku czerwca naruszył nietykalność cielesną interweniującego wobec niego pracownika ochrony, używając wobec niego elektrycznego paralizatora. 37-latek trafił do policyjnego aresztu — informuje rzecznik prasowy KWP w Gdańsku.

fot. KMP w Gdańsku fot. KMP w Gdańsku fot. KMP w Gdańsku fot. KMP w Gdańsku

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu ośmiu zarzutów między innymi za usiłowanie publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...