22.09.2023 10:00 169 Mieszko Weltrowski/TTM/PM

Lasy Państwowe pozywają posłanki KO w sprawie Piaśnicy

Fot. Facebook Agnieszka Pomaska

W czwartek (21 września) w rejonie Piaśnicy zwołana została konferencja prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Leśnicy zapowiadają skierowanie pozwu przeciwko dwóm posłankom Koalicji Obywatelskiej, które zarzuciły im wycinkę drzew w miejscu martyrologii.

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawił się film posłanek Koalicji Obywatelskiej Agnieszki Pomaska i Barbary Nowackiej, który nakręcony został w lasach piaśnickich.

Tymczasem, jak zapewniają leśnicy, miejsca pokazane przez posłanki nie mają nic wspólnego z tymi, o których mowa. A mowa o sanktuarium, w którym znajdują się groby tysięcy pomordowanych, pomniki, czy ołtarz, gdzie odprawiane są msze święte w intencji zmarłych.

To miejsce jest piękne, nie ma żadnego uszczerbku. Jeżeli w ogóle by coś zarzucać leśnikom, to na miejscach mogił nie można wykonywać wycinki drzew i leśnicy jej nie wykonują. Wykonują ją w sąsiedztwie 500, 600, 800 metrów, czy kilometr dalej, do czego mają plan urządzania zatwierdzony przez ich ministra - wyjaśnia Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Według leśników posłanki miały specjalnie wykorzystać do prowadzone od wielu miesięcy w tej części nadleśnictwa Wejherowo prace do uzyskania korzyści politycznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poznają urokliwe tereny Nadleśnictwa Strzebielino

Składamy pozew, nie popuścimy tutaj, nie będziemy pobłażliwi w tej sytuacji. Panie posłanki nie przejdą do porządku dziennego w tak skandalicznej sprawie, nie będzie naszej zgody na psucie naszego wizerunku kosztem niewinnych ludzi, którzy tu zgnęli - Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Leśnicy w pozwie mają domagać się od posłanek oficjalnych przeprosin oraz wpłaty zadośćuczynienia na opiekujące się sanktuarium stowarzyszenie Rodzina Piaśnicka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...