22.09.2023 08:00 4 Tomasz Smuga/Nadleśnictwo Strzebielino

Poznają urokliwe tereny w lasach Nadleśnictwa Strzebielino

pixabay

Z urokliwymi terenami lasów na terenie Nadleśnictwa Strzebielino będzie można zapoznać się w niedzielę (24 września). Przed nami 80 wycieczka z cyklu 'Z leśnikiem do lasu'.

Uczestnicy spotkają się o godzinie 10 na parkingu leśnym w Paraszynie. Stamtąd z leśnikami wyruszą na około 15-km pętlę. jak opowiadają leśnicy trasa choć krótka, jest raczej trudna. Wystarczy powiedzieć, że przejście pierwszych trzech kilometrów zajmuje co najmniej godzinę.

Łącznie czeka nas około 400 metrów podejść i zejść, nierzadko bez dróg wprost przez las. Zalecamy solidne nieprzemakalne obuwie terenowe - informują leśnicy z Nadleśnictwa Strzebielino.

Na zakończenie wędrówki rozpalone zostanie ognisko. Uczestnicy poczęstowani zostaną kawą i herbatą. Kontakt do prowadzących wycieczkę: 501 760 689 lub 502 204 648.

Nadleśnictwo Strzebielino, czyli Bieszczady Północy

Przeważająca część obszaru nadleśnictwa charakteryzuje się formami pagórkowatymi i wzgórzowymi wyniesionymi od 50 do 200 m n.p.m. Najwyższy punkt znajduje się w okolicy tzw. 'Jeleniej Góry' i wynosi 222 m n.p.m.

Zarówno obręb Luzino jak i obręb Bożepole leży w obszarze moreny czołowej i dennej. W kierunku rzeki Łeby, oraz pradoliny rzek Redy i Łeby schodzi szereg jarów i wąwozów, których dnem często płyną okresowe strumienie - czytamy na stronie nadleśnictwa.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...