21.09.2023 16:00 6 OR/KPP w Wejherowie

Był niezdrowo pobudzony, policjanci zabrali mu prawo jazdy

fot. pixabay.com

Wejherowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu bmw w Redzie. W trakcie sprawdzania trzeźwości alko i narko-testem okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem meta-amfetaminy i kokainy.

We wtorek policjanci wejherowskiej drogówki w Redzie na ul. Gdańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu bmw. W trakcie rozmowy z kierującym z uwagi na jego pobudzenie, podejrzewali, że może on znajdować się pod wpływem zabronionych substancji. 23-latek został zbadany alko-testem. Badanie to wykazało, że był trzeźwy. Kolejne badanie przeprowadzone zostało narko-testem i ono potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna był pod wpływem kokainy i meta-amfetaminy. Dalsze sprawdzenie pojazdu sonometrem przez funkcjonariuszy wykazało, że narusza wymagania ochrony środowiska. W związku z tym kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny od samochodu oraz ukarano go mandatem karnym w wysokości 3000 zł. - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Oszukiwała na portalach aukcyjnych. Była poszukiwana 19 listami gończymi

Od mężczyzny ponadto pobrano krew do analizy, aby ustalić jaką miał zawartość narkotyków w organizmie. Jeśli badanie to wykaże, że mężczyzna popełnił przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...