21.09.2023 12:00 1 PM/KPP Puck

Oszukiwała na portalach aukcyjnych. Była poszukiwana 19 listami gończymi

Fot. KPP Puck

Naciągała kupujących na internetowych portalach aukcyjnych, była poszukiwana 19 listami gończymi, 32 zarządzeniami oraz 2 europejskimi nakazami aresztowania. Mieszkanka powiatu puckiego, która ukrywała się również na terenie Niemiec, została zatrzymana na terenie Gdyni.

We wtorek (19 września) funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zdobył informację o tym gdzie ukrywa się 24-letnia mieszkanka powiatu puckiego, poszukiwana aż 19 listami gończymi wydanymi przez sądy, 32 zarządzeniami i 2 europejskimi nakazami aresztowania m.in. za oszustwa. Kobieta od kilku lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: ‘Zabiła pani dziecko!’ Dziś Filip obchodziłby 11 urodziny

Kryminalny z puckiej komendy, przez kilka miesięcy gromadził i weryfikował każdą informację, mogącą doprowadzić do ustalenia 24-letniej oszustki, która naciągała kupujących na internetowych portalach aukcyjnych. Funkcjonariusz we współpracy z niemieckimi organami ścigania wytypował miejsce, w którym mogłaby przebywać poszukiwana – informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck

We wtorek popołudniu, na jednym z przystanków autobusowych na terenie Gdyni, kryminalni z Pucka zatrzymali 24-latkę, którą doprowadzili do komendy, a dziś do zakładu karnego, w którym odbędzie zasądzony wyrok - kilku lat pozbawienia wolności.

Ponadto, wobec zatrzymanej prowadzone są inne postepowania na terenie całego kraju. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...