21.09.2023 15:00 5 OR

22 września zostaw samochód w domu!

fot. pixabay.com

Już jutro, 22 września, obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu każdy pasażer będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego będzie mógł bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami PKP SKM oraz skorzystać z bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach organizowanych lub współorganizowanych przez ZKM w Gdyni.

Podczas kontroli biletów należy okazać dowód rejestracyjny auta oraz dokument tożsamości. Zgoda na bezpłatny przejazd na podstawie dowodu rejestracyjnego nie dotyczy użytkowników aut wypożyczonych, firmowych czy leasingowanych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowa atrakcja edukacyjna w pomorskich lasach [ZDJĘCIA]

Z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, każdy pasażer, będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego, będzie miał prawo do bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach organizowanych lub współorganizowanych przez ZKM w Gdynia oraz MZK Wejherowo. Przejazd będzie możliwy na podstawie okazanego podczas kontroli biletów ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem.

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu co roku obchodzony jest 22 września. Jest on zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Mobilności, nazywanego także Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Obie inicjatywy mają promować proekologiczne idee, a także zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez auta w miastach.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...