21.09.2023 09:00 1 Tomasz Smuga/UM Gdynia

W Gdyni piłkarki reprezentacji Polski zmierzą się z żeńską drużyną Ukrainy

pixabay

Gdynia po raz drugi będzie gościć kobiecą reprezentację Polski. We wtorek (26 września) biało-czerwone zmierzą się z Ukrainą w ramach pierwszej edycji międzynarodowych rozgrywek w Lidze Narodów.

Polki z każdym rokiem prezentują coraz wyższy poziom, a zainteresowanie piłką nożną kobiet rośnie nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Spodziewam się wyrównanego spotkania, bo Ukrainki również są dobrą reprezentacją. Cieszymy się, że mecz odbędzie się w Gdyni, bo tu zawsze spotykam się ze znakomitą organizacją i wspaniałą atmosferą – ocenia w rozmowie z portalem gdynia.pl Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie Polek z Ukrainkami odbędzie się w ramach pierwszej edycji międzynarodowych rozgrywek w Lidze Narodów. We wrześniu biało-czerwone zmierzą się też z kobiecą reprezentacją Grecji. Ten mecz na Półwyspie Bałkańskim rozegrany zostanie 22 września. W grupie B3 Ligi Narodów podopieczne selekcjonerki Niny Patalon rywalizują jeszcze z Serbią.

CZYTAJ TEŻ: Trenował m.in. Lechię Gdańsk. Teraz poprowadzi reprezentację Polski

Natomiast na Stadionie Miejskim w Gdyni spotkanie odbędzie się we wtorek (26 września) o godzinie 18. Bilety dostępne na: bilety.laczynaspilka.pl. Cena biletu pierwszej kategorii to 15 złotych, po 5 złotych dla osób do 18. roku życia i osób niepełnosprawnych. Dla dzieci i młodzieży z pomorskich klubów przeznaczone są darmowe bilety, o które można aplikować w ramach projektu Poznaj Polskę na Sportowo.

Dodajmy, że dzień przed meczem (25 września na Stadionie Miejskim o godz. 15 odbędzie się trening reprezentantek Polski.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...