20.09.2023 11:30 0 Tomasz Smuga/Szpitale Pomorskie

Otworzyli Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych [ZDJĘCIA]

Szpitale Pomorskie

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni powstało Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce we wtorek (19 września). To inwestycja za ponad 7 mln zł dofinansowana z budżetu państwa.

Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych znajduje się w budynku nr 7 Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Aby powstało centrum, wykonano prace modernizacyjno-adaptacyjne w budynku. Po remoncie centrum ma ponad 350 m kw powierzchni, z której skorzystają pacjenci i personel.

Naszym celem jest jak najsprawniejsze rozszerzenie działalności, ujednolicenie i dalsze podnoszenie standardów przeprowadzanych badań w strukturze OnkoCWBK – informuje rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz.

CZYTAJ TEŻ: Nowoczesny sprzęt trafił do szpitala w Pucku

W szpitalu pracuje kadra doświadczona w dziedzinie badań klinicznych m.in.: 31 lekarzy, w tym 12 z tytułem naukowym, 12 pielęgniarek, 5 farmaceutów, 5 diagnostów oraz 5 osób odpowiedzialnych za inne działania administracyjne. Zespół ten rozwija się i wciąż poszerza.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in.: Zastępca Dyrektora Centrum Rozwoju Badań Klinicznych w Agencji Badań Medycznych dr n.med. Elżbieta Bylina, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, przedstawiciele Centrów Wsparcia Badań Klinicznych z Polski oraz Zarząd "Szpitali Pomorskich": prezes Jolanta Sobierańska Grenda i wiceprezes Dariusz Nałęcz, a także zespół medyczny i administracyjny Centrum.

Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie Szpitale Pomorskie

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...