20.09.2023 08:58 21 PM/KWP Gdańsk

Mieli rękawice, owijki i petardy. Kibole z Wejherowa i Kolbud przed ustawką

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci zapobiegli starciu zwaśnionych grup pseudokibiców. Mężczyźni mieli na sobie koszulki wejherowskiej drużyny. Byli wyposażeni w ochraniacze na zęby, rękawice, owijki oraz petardy.

W połowie września podczas zabezpieczenia meczu Jaguar Gdańsk – AS Kolbudy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zapobiegli starciu dwóch zwaśnionych grup pseudokibiców.

16 września 2023 roku w trakcie meczu piłkarskiego Jaguar Gdańsk – AS Kolbudy dzięki zdobytym informacjom na temat planowanej bójki, dobremu rozpoznaniu i zdecydowanym działaniom funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim nie dopuścili do konfrontacji dwóch antagonistycznych grup pseudokibiców z Wejherowa oraz Kolbud – informuje Pomorska Policja.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jeśli rozpoznajesz kobietę ze zdjęcia zadzwoń na policję!

Podczas zabezpieczenia meczu policjanci na pobliskim parkingu, obok stadionu przy ul. Budowlanych w Gdańsku zauważyli dwa pojazdy z dziewięcioma osobami w środku.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że mają do czynienia z pseudokibicami. Mężczyźni mieli na sobie koszulki wejherowskiej drużyny. Podczas ich sprawdzenia i legitymowania w pojazdach mundurowi znaleźli sprzęt świadczący o tym, że byli przygotowani do konfrontacji fizycznej m.in. kominiarki z emblematami klubu z Wejherowa, ochraniacze na zęby, rękawice, owijki oraz petardy – podaje policja.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Apeluje o dłuższe zielone światło przy ul. 12 Marca. Mamy odpowiedź zarządcy drogi

Policjanci zapobiegli starciu „kiboli”, którzy po zakończonym meczu monitorowani przez funkcjonariuszy rozjechali się w swoje rejony zamieszkania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...