19.09.2023 15:00 14 Tomasz Smuga

Apeluje o dłuższe zielone światło przy ul. 12 Marca. Mamy odpowiedź zarządcy drogi

fot. Google Maps

Korki w godzinach szczytu przed przejazdem kolejowym na ul. 12 Marca w Wejherowie mają być spowodowane zbyt krótkim zielonym światłem na sygnalizacji świetlnej. Z taką interwencją do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka. Otrzymaliśmy odpowiedź od zarządcy drogi.

Dotychczas zielone światło dla samochodów jadących prosto na ulicę Rybacką oraz skręcających w lewo na ul. I Brygady Pancernej ustawione było tak, że przejeżdżało 9-11 samochodów. Aktualnie przejeżdża 5-6 co powoduje korki w godzinach szczytu nawet już przed przejazdem kolejowym. Dodatkowo to właśnie ulicą Rybacką i dalej Necla zalecany jest objazd w kierunku Gdańska w związku z budową węzła Zryw, więc jest tam też więcej pojazdów - napisała do nas pani Dorota.

CZYTAJ TEŻ: Węzeł 'Zryw' w Wejherowie nabiera realnych kształtów

O komentarz, w sprawie sygnalizacji na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 468 z ul. 12 Marca i Rybacką, poprosiliśmy zarządcę drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Sprawa tej sygnalizacji została wyjaśniona. Sygnalizacja przełączyła się w tryb pracy stałoczasowej (stałe czasy przejazdu na poszczególnych wlotach bez uwzględniania natężeń ruchu). Wykonano restart sterownika i sygnalizacja już działa zgodnie z założeniami programowymi - tłumaczy Piotr Michalski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...