19.09.2023 12:00 5 PM/KPP Puck

Miał ponad pięć promili i jechał autem!

Fot. KPP Puck

Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który mając niemal 5 i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu jechał fordem w Łebczu.

W poniedziałek (18 września) po godz. 17.00 dyżurny puckiej komendy otrzymał informację, że w Łebczu doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W okolicy Jeziora Orle znajdowało się grodzisko

Na miejscu mundurowi zastali 31-letniego zgłaszającego, który poinformował, że nieznany mu mężczyzna wjechał samochodem na jego posesję. Zgłaszający, wyczuwając od kierującego silną woń alkoholu, zdecydował by niezwłocznie powiadomić policjantów, którzy nie dopuszczą do dalszej jazdy osoby mogącej znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu – podaje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Podczas interwencji policjanci ustalili, że kierujący fordem to 48-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 48-latka wykazało u niego 5,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został usunięty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jechał zygzakiem na feldze. Miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Jeżeli jesteś świadkiem podobnych zachowań lub masz podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy – pilnie zadzwoń pod numer 112 i powiadom o tym. Ten telefon może uratować czyjeś życie – dodaje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...