19.09.2023 13:30 5 PM/KWP Gdańsk

31-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa czeka na ekstradycję

Fot. KW Gdańsk

Zatrzymali 31-latka poszukiwanego przez stronę niemiecką Europejskim Nakazem Aresztowania za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i na jej wniosek, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji.

Intensywna praca policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przy współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji, pozwoliła na ustalenie miejsca ukrywania się oraz zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za usiłowanie zabójstwa - podaje gdańska policja.

31-letni obywatel Ukrainy podejrzany jest o to, że w czerwcu tego roku na terenie Niemiec, usiłował zabić innego obywatela Ukrainy. Zatrzymany 31-latek zaatakował go i bił tak długo, aż mężczyzna nie dawał oznak życia. Potem pozostawił go, nie udzielając mu pomocy.

Wbrew oczekiwaniom sprawcy, jego ofiara nie umarła. Pokrzywdzonemu pomógł przechodzień, który zaalarmował policjantów.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, po otrzymaniu informacji o tym, że poszukiwany mężczyzna przekroczył granicę Polski i może przebywać w naszym województwie. Na podstawie zdobytych informacji wytypowali miejsca, w których mógł ukrywać się poszukiwany przez niemieckich policjantów 31- latek. Dzięki swoim ustaleniom weszli do jednego z mieszkań na terenie powiatu starogardzkiego, w którym zatrzymali obywatela Ukrainy - podaje policja.

Mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W chwili zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu.

366-218778.png 366-218777.png 366-218775.png

Policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i na jej wniosek, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...