19.09.2023 16:00 7 OR/KPP w Wejherowie

Pijany rowerzysta i kierowca ze zbyt ciężką nogą złapani na ulicach w Redzie i Rumi

fot. pixabay.com

Pijanego rowerzystę oraz kierowcę ze zbyt ciężką nogą zatrzymali w nocy z 18 na 19 września funkcjonariusze w Redzie i Rumi. Obaj mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi.

W Redzie na ul. Gdańskiej policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali w nocy 36-letniego kierowcę dodge. W miejscu, w którym obowiązuje prędkość do 50 km/h, kierowca pędził z prędkością 110 km/h.

Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie oraz obowiązujący taryfikator w sprawie grzywien, mężczyzna został ukarany adekwatnie do popełnionego wykroczenia, manatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi — informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Ponadto, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h zatrzymano kierowcy prawo jazdy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesny sprzęt trafił do szpitala w Pucku

Z koeli w Rumi tej samej nocy policjanci z Rumi zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Rumi po północy podczas patrolowania miasta na ul. Dąbrowskiego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał w bardzo charakterystyczny sposób. Przeprowadzone badanie alko-testem wykazało, że 32-letni cyklista miał prawie promil alkoholu w organizmie — dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Wobec sprawcy wykroczenia zastosowano postępowanie mandatowe i rowerzysta za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...