18.09.2023 11:15 7 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

W Bolszewie Gruzin zaatakował nożem Ukraińca. Poszło o kobietę

KPP Wejherowo

Na terenie ogrodów działkowych w Wejherowie policjanci zatrzymali 51-latka, który nożem zaatakował 45-letniego mężczyznę. Do ataku doszło w Bolszewie w gminie Wejherowo.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zaatakował ostrym narzędziem innego mężczyznę. Ciosy - jak poinformowali funkcjonariusze - na szczęście okazały się niegroźne dla życia 45-latka, ale konieczne było opatrzenie jego ran w szpitalu.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło w czwartek (14 września) około godziny 16:00 w Bolszewie. To wtedy 51-latek (obywatel Gruzji) zaatakował młodszego o 6 lat mężczyznę (obywatel Ukrainy). W wyniku zdarzenia 45-latek został raniony nożem w okolicy pleców, ramion i szyi i musiał skorzystać z pomocy medycznej - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

CZYTAJ TEŻ: Jechali do śmiertelnego wypadku. Sami zginęli

Przeprowadzone czynności przez funkcjonariuszy kryminalnych wejherowskiej komendy, pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy przestępstwa i zatrzymanie go następnego dnia wieczorem (15 września). 51-latek ukrywał się na terenie ogrodów działkowych w Wejherowie.

Jak ustalili funkcjonariusze, powodem tej sytuacji miał być spór między mężczyznami o kobietę, ponieważ 45-latek spotykał się z byłą partnerką 51-latka - przekazuje oficer prasowy wejherowskiej policji.

Gruzin usłyszał kilka zarzutów

To nie jedyny czyn zabroniony, jakiego miał dopuścić się 51-latek. Jak ustalili policjanci pod koniec czerwca 2023 roku groził oraz naruszył czynności ciała kobiety, następnie w połowie lipca zaatakował także przy użyciu niebezpiecznego narzędzia obywatela Ukrainy oraz 14 września powtórzył atak na 45-latka, czym spowodował bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec do 51-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...