17.09.2023 08:00 2 Tomasz Smuga

Tytani Wejherowo wygrali różnicą aż 15 bramek!

telewizjattm.pl/fot. Daniel Zaputowicz

To była bardzo udana inauguracja sezonu w I lidze w wykonaniu Tytanów Wejherowo. Podopieczni trenera Roberta Wicona przed własną publicznością pokonali KU AZS UKS Bydgoszcz różnicą aż 15 bramek.

Wejherowianie bardzo dobrze weszli w meczy. Po 180 sekundach prowadzili 2:0. W pierwszej połowie tylko w 9 minucie Tytani pozwolili swoim rywalom na doprowadzenie do remisu (4:4). Pozostała część tego meczu upływała pod dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie do szatni schodzili prowadząc 18:15.

Po zmianie stron Tytani tylko powiększyli swoją przewagę i ostatecznie wygrali różnicą 15 bramek (47:32).

Gratuluję drużynie ATS postawy. Gra była fair i fajne spotkanie dla oka. Dziękuję kibicom, jak zawsze za doping. Jestem zadowolony. W pierwszej połowie odskoczyliśmy na 5-6 bramek, ale AZS pokazał, że potrafi grać w piłkę ręczną. I dociągali co chwilę do kontaktu. Dlatego druga połowa musiała być taka, że musieliśmy trochę sobą wstrząsnąć i porozmawiać. Mieliśmy trochę więcej pracy do wykonania szczególnie w obronie. To zaowocowało, że mieliśmy trochę więcej kontrataków i było przede wszystkim większe skupienie rzutowe. Cieszę się, że zagrali wszyscy dostępni zawodnicy - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Robert Wicon, trener Tytanów.

A wśród nich był między innymi Jakub Nowociński, dla którego był to debiut w seniorskiej drużynie Tytanów.

Lepszego debiutu nie mogłem sobie wyobrazić. Trzy zdobyte bramki. Myślę, że przygotowaliśmy się, jak najlepiej do tego meczu. Jestem bardzo zadowolony - przyznał Nowociński.

W drugiej kolejce Tytani ponownie zagrają przed własną publicznością. 23 września podejmą KS Szczypiorniak Olsztyn, który na inaugurację przegrał z UKS Jedynka KODO Morąg 23:30.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.