15.09.2023 11:00 1 Tomasz Smuga

Rumianin został mistrzem kraju w kartingu! [ZDJĘCIA]

facebook/fot. Ziemowit Werra

Zakończyły się największe zawody w Polsce w kartingu halowym, czyli Polish Indoor Kart Championship. Znakomicie w motoryzacyjnych zmaganiach w Szczecinie poradził sobie mieszkaniec Rumi. Ziemowit Werra na torze wywalczył mistrzostwo Polski do lat 14!

Tym samym kierowca z Rumi obronił mistrzowski tytuł sprzed roku. Drugi rok z rzędu wygrał klasyfikację mini, czyli do lat 14. Z kolei w kategorii junior do lat 17 zajął 4. miejsce.

Były to dla mnie - z wielu względów - ciężkie zawody, ale dałem radę! Prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że uda mi się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium, ale jednak! Wielu kierowców przygotowuje się do tej imprezy przez cały rok! - napisał Ziemowit Werra. - Chciałbym podkreślić, że bez bardzo ciężkiej pracy mojej mamy i mojego taty nie byłoby mnie tutaj, to im zawdzięczam, że w ogóle mogę jeszcze jeździć. Jestem dumny, że pomimo ograniczonego budżetu sam potrafiłem się tak przygotować do tych zawodów!

Podkreślmy, że to nie jedyny sukces w przygodzie z tym sportem rumianina. W swoim dorobku ma między innymi zajęcie drugiego miejsca w 2021 roku w Grand Prix Polski na torze w Olsztynie oraz w tym samym roku wywalczenie piątego miejsca podczas Mistrzostw Świata – SWS Sodi World Finals we Włoszech (w kategorii junior kids).

facebook/fot. Ziemowit Werra facebook/fot. Ziemowit Werra facebook/fot. Ziemowit Werra

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...